Gülistan'ın ailesi Ankara'da

Gülistan Doku’nun ailesi önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı ile görüşecek. Aygül Doku, Gülistan’ın bulunması için her yere gideceklerini ve tüm yetkililerle görüşeceklerini belirtti
Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 264 gündür hiçbir iz yok. Gülistan’ın en son görüldüğü Uzunçayır Barajı’nda yürütülen sualtı ve su üstü arama çalışmaları 18 Ağustos’ta sonlandırıldı. Arama çalışmalarının sonlandırılmasının ardından Gülistan’ın suda olmadığı kesinleşirken, baş şüpheli Zainal Abarakov hakkında hala yakalama kararı çıkarılmadı.
Dün sosyal medya hesabından paylaşım yapan Gülistan’ın ablası Aygül Doku, yetkililer ile görüşmek üzere Ankara’ya gittiklerini belirtmişti.
Gülistan’ın ailesi, dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü, önümüzdeki hafta içinde de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere randevu aldı.
‘Söz verdiler’
Aile, İçişleri Bakanı ile yaptıkları görüşmenin kendileri açısında iyi geçtiğini belirterek, “Gülistan’ın bulunması için aramaların devam edeceğine söz verdiler. Biz de buna inanarak umudumuzu yitirmemeye devam ediyoruz. Haftaya da Cumhurbaşkanı ile görüşeceğiz, onun da bizim açımızdan olumlu geçmesini umuyoruz” sözlerine yer verdi.