Gözaltındaki 47 devrimciden 5’i tutuklandı

14 Ocak’ta polis baskınlarıyla gözaltına alınan 47 devrimciden 5’i tutuklanırken 5’i hakkında ev hapsi kararı verildi.

Bir itirafçının iftiraları ile başlatılan İzmir merkezli 12 ilde yapılan operasyonda gözaltına alınan ESP, SKM, ETHA, SGDF, BEKSAV, Limter-İş üyeleri ve Kaldıraç okurları emniyet ifadelerinin ardından İzmir Adliyesi’ne sevk edilmişti.

ESP İstanbul İl Eşbaşkanı Ezgi Bahçeci, HDP PM üyesi Sıtkı Güngör, ESP yöneticisi Kerim Altınmakas, Limter-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Deniz Bakır ve Gülşah Polat tutuklandı.

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen sosyalistlerden muhabirimiz Pınar Gayıp, ESP Eş Genel Başkanı Avukat Özlem Gümüştaş, SKM MYK üyesi Satiye Ok, Alev Özkiraz ve Ceren Çoban ev hapsiyle, Limter-İş Sendikası Genel Başkanvekil Levent Akhan, HDP İstanbul İl Örgütlenme Eş Sözcüsü Pınar Türk, Hakan Kafadar, Rıdvan Coşkun, Burak Yılmaz, Seyit Cem Çakmak, Atilla Dalkılıç, Yener Aygün, Nihat Ünal ve Begüm Ateş ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

27 kişi adli kontrol kararıyla savcılıktan serbest bırakıldı

Ezilenlerin Hukuk Bürosu Avukatlarından Kamil Ağaoğlu ve Yenikapı Tiyatrosu’ndan 5 tiyatrocunun da aralarında bulunduğu 27 kişi ise savcılık sorgularının ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here