Giresun'da Kürt işçilere yapılan ırkçı saldırı Urfa'da kınadı

HDP Urfa İl Örgütü, Giresun’da darp edildikten sonra 21 bir arkadaşı ile birlikte memleketine gönderilen Osman İnan’a yönelik yapılan saldırıya tepki gösterdi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Örgütü, Giresun’un Görele ilçesine bağlı Çavuşlu Beldesi’nde geri dönüşüm işinde çalışan Kürt işçilerden Osman İnan’ın Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştığı gerekçesi ile darp edilerek, daha sonra askerler tarafından 21 arkadaşı ile birlikte memleketleri Urfa’ya gönderilmesine tepki gösterdi.
HDP İl binasında yapılan basın açıklamasında konuşan HDP İl Eşbaşkanı Mikail Gözek, iktidarın ayrıştıran ve kutuplaştıran siyasetinin meyvesini almaya başladığını ifade etti. “Kürtlerin mezarlarına saldırıp nefret tohumu ekenleri, Barış Çakan’ı kalbinden bıçaklayıp öldürdülerdir” diyen Gözek, “Bugünde Giresun’da 21 Kürt işçinin canına kast ettiler. Kürt şehirlerine yokluğa, yolsuzluğa ve yasaklara boğanlar, mevsimlik tarım işçisi olarak çalışırken, suda boğulup yaşamını yitiren 3 çocuğun katilidirler aynı zamanda. Bu organize kötülüğe, ırkçılığa ve faşizme karşı tek çözüm insan hakları ve demokrasidir. Buradan söylüyoruz kötülüğü sıradanlaştırmanıza izin vermeyeceğiz” dedi.