Gıda-İş Genel Başkanı Aslan: 1 Mayıs yasaklarına en iyi cevap üretimin durdurulması

Ardı ardına gelen 1 Mayıs yasaklarına ilişkin açıklamalarda bulunan DİSK/Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan, 1 Mayıs yasaklarına karşı verilecek en iyi cevabın üretimin durdurulması olduğunu belirtti.

DİSK/Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan, 1 Mayıs’a dair ardı ardına gelen yasaklara ilişkin yaptığı açıklamada “Lebaleb kongrelere unutmadık, 1 Mayıs yasaklanamaz” dedi. Aslan, iktidarın 1 Mayıs yasaklarına karşı verilecek en iyi cevabın üretimden gelen gücün kullanılması olduğunu vurguladı.

Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Aslan, her birinde 1 Mayıs’a dair afişlerin de yer aldığı şu paylaşımları yaptı:

“1 Mayıs’a günler kala peş peşe yasaklar geliyor. Kocaeli Valiliği, Gebze Kaymakamlığı  1 Mayıs kutlama başvurularını ret ederken, Denizli valiliği ve Kartal Kaymakamlığı afiş ve bildiri dağıtımını 17 Mayıs’a kadar yasaklıyor. Lebaleb kongreleri unutmadık. 1 Mayıs yasaklanmaz.”

İktidarın 1 Mayıs yasaklarına karşı işçi sınıfının ve emek örgütlerinin vereceği cevap üretimden gelen gücün kullanılmasıdır. Her fabrikada, her işletmede zamanı ve süresi ne olursa olsun, üretimin durdurulması ve taleplerin haykırılmasıdır.

İşçi sınıfının vahşi sürü bağışıklığına itilmesine, iş cinayetlerine, işsizliğe, yoksulluğa, yolsuzluğa, kadınların katledilmesine, doğanın talanına, ayrımcılığa, halklar üzerindeki baskı ve sindirmeye karşı yapılacak iş işçi sınıfını 1 Mayıs’ta birleşerek üretimi durdurmasıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here