Gezi Direnişi’nin 7. Yılında Taksim Dayanışması'ndan çağrı

Gezi Direnişi’nin yıl dönümünde, Taksim Dayanışması, gerçekleştireceği etkinliklerin duyurusunu yaptı.
Ülke genelinde milyonlarca insanı ayağa kaldıran, Taksim Meydanı siluetine müdahale ve Gezi Parkı’ndaki ağaçların sökülmesine karşı kurulan Taksim Dayanışması, 2013 yılında başlayan halk isyanının 7. yılını özel koşullar altında kutluyor.

Sanal meydana çağrı

Bir dizi etkinlikte bulunacak Taksim Dayanışması, sanal meydan da buluşmaya çağırdı. Taksim Dayanışması’ndan etkinliklere dair yapılan çağrı metni şöyle:
“Gezi Parkı direnişini 7’nci yılında direnişe yaraşır bir coşkuyla kutluyoruz.
Koronavirüs pandemisi nedeniyle evlerimizde kalmak zorunda olsak da, toplumsal hafızamızda unutulmaz bir yere sahip olan direnişimizi 28-20-30-31 Mayıs tarihlerinde belgesel, söyleşiler şarkı ve türkülerle kutlayacağız. 1 Haziran’da saat 19.00’da Mis Sokak’ta buluşup basın açıklamamızı okuyacağız.

31 Mayıs saat 21.00’de balkonlarda

28-29-30 Mayıs’taki söyleşili belgesel gösterimlerini dolu dolu bir hafta sonu izleyecek.
30 Mayıs’ta internet sitemizde sanal meydanda buluşacak, Gezideyiz.biz diyeceğiz.
31 Mayıs’ta ise saat 18.00’de başlayacak olan Gezi 7 Yaşında Canlı Yayını ile direnişimizin 7’nci yaşını sosyal medya platformları üzerinden hep beraber kutlayacağız.
1 Haziran’da saat 19.00’da Mis Sokak’ta buluşup basın açıklamamızı okuyacağız.
Canlı yayın boyunca sürpriz söyleşiler, şarkılar, türküler ve mesajlarla direnişçiler cep telefonlarınıza konuk olacak. Saat 21.00’de ise balkonlarımızda hep beraber Gezi’yi hatırlatacağız.”