Gençlik örgütlerinden Sinbo işçilerine ziyaret

Ücretsiz izin uygulamasına karşı direnen Sinbo işçilerini ziyaret eden gençlik örgütleri, işçilerin yanında olduklarını belirtti.
Siyasi parti, oluşum ve hareketlerden oluşan gençlik örgütleri, ücretsiz izinlerin kaldırılması için 30 gündür direnen Sinbo işçilerini ziyaret etti. Ziyarete gelen gençler, polis tarafından engellenmeye çalışıldı. Buna rağmen gençler sloganlar eşliğinde Sinbo Fabrikası’nın önündeki direniş çadırına geldi. “Sinbo işçisi kazanacak. Gençlik direnen emekçinin yanında pankart” pankartını açan gençler sık sık “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” ve “Genel grev genel direniş” sloganlarını attı. Direniş çadırının önüne gelen gençler burada serbest kürsü oluşturarak konuşmalar yaptı.
‘MÜCADELEYİ BÜYÜTECEĞİZ’
Burada ilk sözü Devrimci Gençlik Birliği (DGB) üyesi Meltem Güç alarak, işçi direnişlerinin önemini bildikleri için bugün bu alana geldiklerini söyledi. İşçilere karşı topyekûn bir saldırının olduğunu belirten Güç, “Saldırılara karşı birlikte mücadele edersek kazanabiliriz. Tarihte son sözü direnenler söylemiştir. İşçilerin yanında olarak mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.
‘GENÇLERDEN KORKUYORLAR’
Daha sonra sözü alan Kaldıraç Üniversiteliler üyesi Azad Aksoy da üniversite öğrencileri olarak direniş alanlarında yer aldıklarını belirterek, iktidarın öğrencilerden korktuğunu ifade etti. Aksoy, “Öğrencilerden korktukları için bugün buraya çevik kuvvetti yığmışlar. Ama biz öğrenciler olarak işçilerin, kadınların yani topyekûn sokakta olarak iktidarı bu asalakların elinden alacağız” diye konuştu.
‘İŞÇİLERİN YANINDAYIZ’
Son olarak sözü alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi üyesi Muhammed Ünal ise gençler olarak işçilerin direnişlerini selamladıklarını belirti. Ünal, salgın döneminde işverenlere teşvikler sıralanırken, işçilere düşen pay ise ücretsiz izin olduğunu dile getirerek, “Biz bu uygulamaları kabul etmiyoruz. Sonuna kadar işçilerin yanında olmaya devam edeceğiz” diye belirtti.
Konuşmaların ardından etkinlik halaylar eşliğinde son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here