Gençlik örgütleri: Birleşik mücadeleyi büyüteceğiz

SGDF üyelerinin gözaltına alınmasıyla birleşik mücadelenin hedef alındığını belirten gençlik örgütleri, “Bu operasyonlara örgütlü, birleşik mücadeleyi daha da büyüterek cevap vereceğiz” açıklaması yaptı. 

Ankara’da bulunan gençlik örgütleri, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerine yönelik 15 Ekim’de yapılan operasyona tepki göstermek amacıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara İl Örgütü binasında basın toplantısı düzenledi. “Gözaltılar derhal serbest bırakılsın” yazılı pankartın asıldığı toplantıda, gençlik örgütleri adına Nevroz Gülen açıklama yaptı.
Gülen, gençliğe yönelik baskı ve sindirme politikalarının devam ettiğini belirterek, avukatların tüm girişimlerine rağmen Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan gençlerin gözaltı gerekçesinin öğrenilemediğini söyledi.

‘Hedef birleşik mücadele’

Ankara’da polisin sürekli gençlik mücadelesini hedef aldığını ifade eden Gülen, “Gençliği sindirmek ve korkutmak için her türlü yolu denenmektedir. Daha önce de birçok arkadaşımız okuluna, evine giderken polis tarafından kaçırılmıştır. Onlarca arkadaşımıza polis tarafından ajanlık, muhbirlik, iş birliği dayatılmıştır. Ankara’da gençlik örgütlerinin düzenlediği her türlü eylem ve etkinlik, polis saldırısıyla engellenmeye çalışılmış, onlarca arkadaşımız defalarca gözaltına alınmıştır. SGDF’ye yönelik gerçekleştirilen bu operasyon, gençliğin örgütlü mücadelesini hedef almaktadır. Ankara polisi, bu operasyonla gençliğin birleşik mücadelesini engelleme niyetindedir. Yücel Yavuz ve Devrim Taylan Eryılmaz, Ankara’da yıllardır birlikte mücadele ettiğimiz arkadaşlarımız. Polisin hedefi bu birleşik mücadeledir” diye konuştu

‘İktidar korkuyor’

İktidarın mücadele edenlerden korktuğunu belirten Gülen, “İktidar, faşist politikalarını sürdürmek için, adaletsizliklere karşı çıkan, işçilerin emekçilerin hakkını savunan, üniversitelerde özgürlük mücadelesini büyüten, kadın cinayetlerine karşı ses çıkaran herkesi korkutmaya çalışmaktadır. Bizler biliyoruz ki bu baskı, sindirme ve korkutma politikalarının kaynağı iktidarın yaşadığı bu korkudur. Bizler her türlü gözaltı, tutuklama, işkence, kaçırma, ajanlaştırma uygulamalarına karşı bir kez bile geri adım atmayanlarız” ifadelerini kullandı.

‘Gözaltılarla sindiremezsiniz’

Gözaltına alınan arkadaşlarının derhal serbest bırakılmasını isteyen Gülen, “Bizler Ankara’daki gençlik örgütleri olarak, SGDF’li yoldaşlarımızın yanındayız. Bu operasyonlara örgütlü, birleşik mücadeleyi daha da büyüterek cevap vereceğiz. Devrimcileri gözaltılarla sindiremezsiniz, kaybedeceksiniz” şeklinde konuştu.