Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yayan ‘sahte hesap ordusu’ ortaya çıktı

Twitter’da profillerinde çalıntı kadın fotoğrafları kullanan ve sürekli Fahrettin Altun’un paylaşımlarını yayan çok sayıda hesap tespit edildi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlere ilişkin yayınladığı videoya trollerin attığı destek mesajları, dikkatli Twitter kullanıcısının gözünden kaçmadı.

Fahrettin Altun, Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından başlayan protesto gösterilerine ilişkin “What’s happening at Boğaziçi?” başlıklı bir video paylaşmıştı.

Videoda İngilizce konuşan Altun protestocu öğrencileri “küçük ve radikal bir grup” olarak nitelendirerek “İfade özgürlüğü ve barışçıl protesto hakkıyla ‘ilgiliymiş gibi’ davranmayı bırakalım” ifadelerini kullanmıştı.

@farkob adlı bir Twitter kullanıcısı ise Altun’un videosuna gelen bu yorumlarla ilgili ilginç keşif yaptı. Kullanıcı, Altun’a destek veren “seküler görünümlü” hesapların sahte profil fotoğraflarıyla oluşturulduğunu ortaya çıkardı.

İşte o paylaşımlar:

fahrettin-altun-un-paylasimlarini-yayan-sahte-hesap-ordusu-ortaya-cikti-838059-1.fahrettin-altun-un-paylasimlarini-yayan-sahte-hesap-ordusu-ortaya-cikti-838060-1.fahrettin-altun-un-paylasimlarini-yayan-sahte-hesap-ordusu-ortaya-cikti-838061-1.fahrettin-altun-un-paylasimlarini-yayan-sahte-hesap-ordusu-ortaya-cikti-838062-1.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here