Eylemlerinin 2. gününde Kayı İnşaat işçilerinden Coşkun Yılmaz’a 24 saatlik müddet: Alacaklarımızı getirin

2 yıldır alacakları ödenmeyen 250’ye yakın Kayı İnşaat İşçileri, patron Coşkun Yılmaz’ın ofisinin bulunduğu Yapı Kredi Plaza önünde ikinci eylemlerini gerçekleştirdi. İnşaat-Sen Temsilcisi Nurseli Gözüaçık yarın saat 11:00’de Coşkun Yılmaz ile görüşme gerçekleştireceklerini belirtti

Kayı inşaat işçileri, patron Coşkun Yılmaz’ın ofisinin bulunduğu Yapı Kredi Plaza önünde gerekleştirdikleri basın açıklamasında, “2019’dan bu yana işçiler defalarca Kayı İnşaat patronu Coşkun Yılmaz’a ulaştı. Ancak her seferinde “Ödeyeceğiz” yanıtıyla karşılaştı.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen işçiler haklarını almak istiyor

Türkiye’nin dört bir yanından gelen işçiler seslerini Coşkun Yılmaz’a ulaştırmaya çalıştı. Eylemin ardından Kayı İnşaat yetkilileri ile görüşme gerçekleştiren işçilerin, 14 Ocak Perşembe günü Coşkun Yılmaz ile görüşme yapılana kadar eylemlerini sürdürecekleri bildirildi.

24 saatlik müddet: Alacaklarımızı getirin

İnşaat-Sen Temsilcisi Nurseli Gözüaçık muhattaplarının Coşkun Yılmaz olduğunu ve onunla görüşeceklerini belirtirken, “Buradan söylüyoruz; Yarın yine gelip yalanlarla, oyalamalarla, işçileri geçiştirmeye çalışmayın. Ödeme planı ile gelin. Nerede, ne şirketiniz varsa, sermayeniz varsa, işte 24 saatiniz var; oturun düşünün. Yarın gelirken işçilerin parasını getirin.” dedi.

2 yıldır alacakları ödenmeyen Kayı İnşaat İşçileri: İnşaatta arkadaşımız öldü, bizim paramız sende kalsın onun çocuklarına ver bari dedik, onu bile vermedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here