Erdoğan'ın video konferansına 'dislike' yağdı, '#OyMoyYok' protestosu başlatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın YKS’ye girecek adaylarla video konferans yöntemiyle buluşmasının ardından, canlı yayının yorum kısmına ‘OyMoyYok size’ mesajları yağdı.

Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan, video konferans katıldığı toplantıda Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek adayların sorularını yanıtladı.
Öğrenciler ve aileleri sınavın Covid-19 salgını nedeniyle ertelenmesini istiyordu. Gençlerin sorularını yanıtladığı sırada canlı yayının yorum kısmına, sınavların ertelenmemesi kararını eleştiren gençler, çok sayıda “Oy moy yok size” ve “Sandıkta görüşürüz” mesajları yağınca yayın yoruma kapatıldı.
Bu durumun ardından sosyal medya kullanıcıları da mesajlarıyla #OyMoyYok etiketiyle gençlere destek verdi. Hashtag Türkiye gündeminde ilk sırada yer aldı.
222 BİN KİŞİ BEĞENMEDİ
Ayrıca video konferansın youtube yayınında beğenmeme (dislike) ikonuna basanların sayısı 222 bini buldu, beğenenler ise 40 bin oldu. Milletvekilleri Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal ve Lütfü Türkkan da Twitter üzerinden sınavların ertelenmemesini eleştirerek #OyMoyYok etiketiyle paylaşanla arasında yer aldı.