Erdoğan’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: İş bitmiştir

Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi için “Biz kararımızı verdik, gireriz ve girdiğimiz gibi de çıkarız. Çıkma kararını verdik, kendilerine de durumu bildirdik. Bu iş de böylece bitmiştir” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararıyla ilgili “Biz kararımızı verdik, gireriz ve girdiğimiz gibi de çıkarız. Bunun kimse de ne önünü ne arkasını karıştırmasın. Çıkma kararını verdik, kendilerine de durumu bildirdik. Bu iş de böylece bitmiştir” dedi.

“(İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılması) Meclisin alacağı bir karar falan değildir. Muhalefet bu işleri bilmiyor. Bilse zaten böyle bir lafı da yapmazlar. Burada Cumhurbaşkanlığının attığı adım tamamıyla yasaldı ve bu attığı adımla da yoluna devam edecektir. Bunlar birçok şeyleri karıştırıyorlar. Bir defa uluslararası anlaşmaların altında mıdır üstünde midir, bunları konuşmak havayı bulandırmaktan başka bir şey değildir. Biz bu kararımızı aldık. 3 ay içerisinde de bunu, zaten bunu özellikle konsey de söylüyor, 3 ay sonra da bununla ilgili kararını onlar da açıklayacaktır. Ve bizler de buradan çıkmış olacağız. Olay bu kadar basittir. Biz kararımızı verdik, gireriz ve girdiğimiz gibi de çıkarız. Bunu kimse de ne önünü ne arkasını karıştırmasın. Çıkma kararını verdik, kendilerine de durumu bildirdik. Bu iş de böylece bitmiştir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here