Erdoğan yine “salgında kongrelerimiz lebaleb dolu” diye övündü

Sağlık Bakanı Kovid-19 nedeniyle kapalı kalabalık mekanlardan uzak durma çağrılarını sürdürürken AKP Genel Başkanı Erdoğan yine “kongrelerimiz lebaleb dolu” diye övündü

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’de partisinin 7. il kongresinde konuştu. Aksaray, Eskişehir ve Konya’daki kongrelere de seslenen Erdoğan, yine salgın sürecinde gerçekleştirdikleri kongrelerin tıklım tıklım dolu olması ile övündü.

Erdoğan’ın, Sağlık Bakanlığının uyarılarını dikkate alıp kongre katılımlarının sınırlı tutulmasını istemek yerine “Salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve Rize’de salon lebaleb dolu” diyerek kalabalığı övmesi dikkat çekti.

Erdoğan geçtiğimiz günlerde Bursa kongresindeki hınca hınç kalabalığı da övmüştü.

Öte yandan bugün AKP kongresi gerçekleşen illerden biri Eskişehir’di. Eskişehir Valiliği kentteki her türlü açık hava toplantısı, yürüyüş, oturma eylemi ve basın açıklamalarını 15 gün süreyle yasaklamıştı. Tıklım tıklım kongre salonundan görüntüler pandemi gerekçesiyle vatandaşların demokratik ve Anayasal hakkı olan toplanma ve gösteri yürüyüşü yapma hakkını yasaklayan iktidarın çifte standardını bir kez daha gözler önüne serdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here