Erdoğan: İlleri 4 gruba ayırarak mart başı itibariyle kademeli normalleşme başlıyor

Erdoğan, ‘normalleşme’ açıklaması yaptı, illerin düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandırılacağını ve mart başı itibariyle de kademeli normalleşme sürecinin başlatılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, koronavirüs gündemiyle toplanan kabine toplantısının ardından açıklama yaptı.

İllerin vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak 4 grupta sınıflandırılacağını ve mart ayı başı itibariyle de kademeli normalleşme sürecinin başlatılacağını açıkladı.

Uzaktan eğitime devam eden öğrencilerin durumunun illerdeki vaka sayısına göre değerlendirileceğini açıklayan Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamalarına dair de “hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz” dedi.

Restoran, kafe ve kıraathanelere dair yol haritasının da önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyleyen Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinin son kez Mart ayının sonuna kadar uzatıldığını açıkladı.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here