Erdoğan gıda zammında suçu esnafa attı: Ağır cezalar alabilir, vatandaşa zulmetmeyin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’ndeki cuma namazı çıkışı sonrası basının sorularını yanıtladı. Erdoğan, bir gazetecinin vaka sayısında artış olduğuna dair sorusu üzerine sözünü keserek “Yok bee, vefata bak bir de, vefata bak, vefat, vefat… Azalma var” diyerek lafını böldü. Gazeteci daha sonra “Evet vefatta azalma var” diye devam ederek, okulların açılması ve BionTech aşısının ocak ayı sonunda geleceğinin söylendiğini hatırlatarak, bir gelişme olup olmadığını sordu

Küçük esnafa 500 lira desteğe ‘ciddi bir yük aldık’ dedi

Sayıştay’a göre günlük harcaması 10 milyon lira olan sarayda oturan Erdoğan’ın küçük esnafa verilen mali desteğe ilişkin ise sözleri şaşkınlık yarattı: “Mali destekler noktasında 1000 lira ile 750 ve 500 lira gibi bir desteği 3 ay süreyle verme kararı aldık ve bu adımı atmakla da çok ciddi bir yükü üzerimize almış durumdayız. Küçük esnafımızı da yalnız bırakamayız. Onlara da gerekli desteği verdik, veriyoruz.

Fakat bu süreç içerisinde esnaflarımızın gerek sebze de gerek meyve da hatta bakliyatta ciddi fiyat farklarının olduğunu görüyoruz. Bunun içinde Ticaret Bakanlığımız yoğun bir çalışma içerisinde. Öyle zannediyorum ki önümüzdeki 1 ay içerisinde bu işi kontrollü biçimde çözeceğiz.”

Suçu esnafa attı: Ağır cezalar gelebilir, işinizi hakkıyla yapın

Gıda fiyatlarının düşürülmesine ilişkin çalışmalar yapıldığını ifade eden Erdoğan, zamlar konusunda esnafı suçlayarak ‘Vatandaşın bu noktada ezilmesine tahammül edemeyiz. Beyaz ette kırmızı ette bu bu süreci aynı şekilde takipte tutuyoruz. Takipte tutmaya devam edeceğiz. Ben buradan bütün esnaflarıma da sesleniyorum; eğer siz bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir. Bunun için de lütfen yaptığınız işi hakkıyla yapın ve vatandaşımıza da zulmetmeyin” diye çıkıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here