Emine Şenyaşar duruşma günü de ‘Adalet’ nöbetinde

Şenyaşar ailesine yönelik saldırı sonrası 4 kişinin yaşamını yitirdiği olaya dair Malatya’da açılan davanın duruşması görüldüğü saatlerde, anne Emine Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önündeki adalet arayışı devam etti.

Urfa’nın Suruç ilçesinde AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırılarında eşini ve 2 oğlunu yitiren Emine Şenyaşar’ın saldırılarda yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar ile Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattığı nöbet 25’inci gününde devam ediyor.

Ferit Şenyaşar, iş yerlerinde gerçekleşen saldırılar sonucu 4 kişinin yaşamına yitirmesine ilişkin Malatya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 7’nci duruşmasına katılmak üzere Malatya’ya giderken, nöbetini yine saldırılarda yaralanan diğer kardeşi Mehmet Şenyaşar devraldı. Duruşmanın başladığı saatte oğlu Mehmet Şenyaşar ile Urfa Adliyesi önünde adalet arayışında olan anne Emine Şenyaşar, duruşmadan karar çıkmasını beklediklerini ifade etti.

‘Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz’

Anne Şenyaşar, Malatya’da devam eden dava duruşmaya dair, “Oğlum Fadıl 3 yıldır suçsuz yere tutuklu, serbest bırakılmasını istiyorum. Oğluma 150 yıl ceza istiyorlar. 25 gündür burada sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Birçok kez engellendik ama yine de her seferinde buraya geldik. Dün gerçekleşen saldırıda oğlum Ferit gözlerimin önünde yerlerde sürüklendi. Çalmadığımız kapı kalmadı, en son burada oturduk ama bizi buradan da kovuyorlar. Çocuklarımı katledenler serbest, bizi değil katliamı yapanları engellemeleri gerekirdi. Biz adalet istiyoruz” şeklinde konuştu.

‘Yıldız ailesi rahatsız ediyor’

Malatya’da devam eden dava duruşmasına katılmama nedenini, “Yıldız ailesinden kişiler beni rahatsız ediyor” diye açıklayan Şenyaşar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu zulmü artık kaldıramıyorum, artık oğlum bırakılasın. Üç yıldır tek bir odada tutuluyor. Kim çocuklarımı öldürdü? Hem bu dünyada hem de ahirette Yıldız ailesinden şikayetçiyim.”

Öte yandan davanın 6’ncı duruşmasında da anne Emine Şenyaşar, duruşmaya katılmayarak adliye binası önünde “Adalet” nöbetini sürdürmüştü.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here