Ekonomik sıkıntıda olan müzisyenler için dayanışma gecesi düzenleniyor

Anadolu Müzik Kültürleri Derneği ve Ankara Kent Konseyleri, Covid-19 kısıtlamaları ve tedbirleri nedeniyle ekonomik sıkıntı çeken müzisyenlere destek amaçlı bir dayanışma gecesi düzenleyecek.

Covid-19 salgını dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve alınan tedbirler sebebiyle sahnelerin, kültür merkezlerinin ve toplu eğlence mekânlarının kapalı olması, konser, festival, şenlik ve benzeri etkinliklerin yasaklanması, binlerce müzisyen için büyük maddi sıkıntıları da beraberinde getirdi. Anadolu Müzik Kültürleri Derneği ve Ankara Kent Konseyleri, 28 Aralık Pazartesi saat 20.00’de ekonomik sıkıntı çeken müzisyenlere destek amaçlı “Müzik Üreticileri İçin Dayanışma Gecesi – Bahar Gelecek” başlığıyla bir dayanışma gecesi düzenliyor.

Gecede elde edilecek tüm gelirin müzik üreticilerine destek amacıyla kullanılacağı belirtilerek, “Tüm kamu kurumlarına, yerel yönetimlere, meslek odalarına, sivil toplum örgütlerine ve sanat dostlarına çağrımızdır. Anadolu Müzik Kültürleri Derneği’nin ve Ankara Kent Konseyi’nin sosyal medya kanallarından canlı yayınlanacak gecemize davet ediyoruz” çağrısı yapıldı.

Dayanışma gecesinin biletlerinin biletix.com üzerinden alınabileceği bildirildi.

Gecede sahne alacak müzisyen ve gruplar ise şu şekilde:

AKİS Caz Grubu, Ali Fuat Aydın – Aslı Kurt, Ayten Kaplan – Cenk Güray, Azerbaycan’dan Anadolu’ya Grubu, Birsen Ulucan – Özcan Ulucan, Burhan Şeşen, Erdal Erzincan, Erdem Şimşek, Ferhat Erdem, Güz Kumpanyası, Handan Savcı, İsmail Hakkı Demircioğlu, Kamil Erdem, Kuytular, Muammer Ketencoğlu, Müfide İnselel, Nida Ateş, Oya Levendoğlu, Önder Focan, Rampapa, Rewşan, Ümmüşen, Vedat Sakman, Veysi Çolak, Yağmur Öncesi, Yaren Eren Budak, Yinon Muallem, Yurdal Tokcan

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here