Ege Üniversitesi’nde taciz: Öğrencilerden suç duyurusu

Prof. Dr. Zeki Eralp Buduneli’nin sözlü ve fiziki tacizlerine uğradıklarını açıklayarak okul yönetimine başvuran Ege Üniversitesi öğrencileri, şimdiye kadar herhangi bir gelişme olmadığını belirterek savcılığa şikayette bulundu.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden bir grup öğrenci, hocaları Prof. Dr. Zeki Eralp Buduneli’nin sözlü ve fiziki tacizlerine uğradıklarını açıklayarak, 2019’un aralık ayında okul yönetimine başvurdu. Kurulan soruşturma komisyonu iddiaları araştırmaya başladı. Fakat aradan aylar geçmesine rağmen bir sonuç çıkmadı. Bunun üzerine öğrenciler, sosyal medyadan duruma isyan edip ardından da taciz uygulayan profesörün de üyesi olduğu İzmir Diş Hekimleri Odası’na başvurarak şikâyetçi oldu.

Tacizlerin okul yönetimine bildirilmesinden tam bir yıl sonra, öğrenciler geçtiğimiz hafta savcılığa başvurarak şikâyetçi oldu. Okuldaki soruşturma dosyası da savcılığa gönderildi. İfadesi alınan öğrenciler, yaşadıklarını ayrıntılarıyla anlattı. Öğrenciler, “Okulumuz bir şey yapmadı ama adaletin gerekeni yapacağına inanıyoruz. Ailelerinden çekinen arkadaşlar vardı ama artık başvurduk, sürecin nasıl olacağını takip edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here