Diyarbakır’da yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı

Diyarbakır’da sabah saatlerinde düzenlenen ev baskınlarında aralarında MEBYA-DER eş başkanlarının da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır’da sabah saatlerinde birçok adrese yapılan polis baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Kentin merkez ilçelerinde yapılan baskınlarda edinilen bilgilere göre, şu ana kadar Medeniyetler Beşiğinde Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MEBYA-DER) Eş Başkanları Yüksel Almas ve Şehmus Karadağ, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Yöneticisi Hatice Güneş, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kayapınar İlçe Eş Başkanı Hanım Altındağ, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın babası Zeki Dağ ile birlikte MEBYA-DER üyesi Ayşe Çelikbilek, Hatun Aslan ve Fetullah Işıktaş isimli kişiler gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne götürülürken, hangi gerekçe ile gözaltına alındıkları konusunda henüz bilgiye ulaşılamadı.

MEBYA-DER’E BASKIN

Kentteki ev baskınlarıyla birlikte polis, Kayapınar ilçesi Tesisler mevkiinde bulunan MEBYA-DER binasına da baskın düzenledi. Kapısı kırılarak gerçekleştirilen baskında dernekte başlatılan arama sürüyor.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here