Diyarbakır’da 15 Şubat protestosu

HDP’nin Diyarbakır’da düzenlemek istediği “Tecride son, yaşam için adalet” yürüyüşü polislerce engellendi. DBP Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır ile HDP milletvekilleri oturma eylemiyle 15 Şubat komplosunu protesto etti. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü’nün “Herkes İçin Adalet” kampanyası kapsamında “Tecride son, yaşam için adalet” sloganıyla yürüyüş düzenlemek istedi. Aralarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır ile HDP milletvekilleri ve partililerin bulunduğu grup, DBP’nin kentte bulunan Genel Merkez İrtibat Bürosu önünde bir araya geldi. Yürüyüş öncesi DBP Genel Merkezi’ni abluka altına alan polis, yürüyüşü engelledi. Kentin birçok noktasında polis ablukası dikkat çekerken, yürüyüş güzergahı boyunca polisler konuşlandırıldı.

Polis, DBP Genel Merkezi’nin bulunduğu caddeye girişine izin vermekken, gazetecileri de engelledi.
Oturma eylemi
Engelleme nedeniyle milletvekilleri ve polisler arasında süren tartışmalar ardından grup gerçekleştirdikleri oturma eylemiyle PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik 15 Şubat uluslararası komplosunu protesto etti.
Slogan atanlara müdahale
Yürüyüş güzergahında bulunan polisler, PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik 15 Şubat uluslararası komplosunu sloganlarla protesto edenlere müdahale etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here