DGD-SEN: Migros değil direniş size iyi gelecek!

Depo, Liman, Tersane ve Deniz Taşımacılığı işçilerinin bağımsız sendikası DGD-SEN, patronların bir kölelik ve sefalet dayatması olan ücretsiz izin uygulamasına maruz kalan üyeleri ve nedensiz biçimde çalışma ve yaşam alanları olan Gebze çevresinden uzak bir bölgeye sürülmesine karşı direnişe geçti

14 Aralık Pazartesi günü Gebze, Migros depo önünden yetkililere ve mesai arkadaşlarına seslerini duyuran işçiler şunları söyledi:

Migros Depo işçisi Sevim: ”Ben buraya üç sene emeğimi verdim. Sırf sendikaya üye olduğum için beni ücretsiz izne çıkarmaya hakkın yok. Migros! Ben buradayım ve hakkımı almadan hiçbir yere gitmeyeceğim.”

 

Bağımsız Sendika DGD-SEN Genel Başkanı Murat Bostancı: ”Verdikleri üç kuruş maaşa, kıdem tazminatlarımıza çökmek için her türlü dalavereyi yapıyorlar. Biz bu uygulamalara birleşerek bir araya gelerek son vereceğiz. Sendika haktır, tüm işçiler bağımsız sendika DGD-SEN’e üye olmalıdır.”

 

Depo işçisi Şeyma: ”24 saat aralıksız çalıştırdılar, pazar mesaisine kalmaya zorladılar kabul etmedim hırsızlık yaptığımı söylediler, görüntü bulamayınca ücretsiz izine çıkarıldım.”

 

DGD-SEN üyesi depo işçileri, (16 Aralık, Çarşamba) Ataşehir Migros Genel Müdürlüğü önünde hesap soruyor. Fareler içinde, kedi pislikleri içinde depolarda çalışmak zorunda kalanlar, her gün işe gidip, hiçbir işini aksatmadan senelerce çalıştırılan sendikalı işçiler ya ücretsiz izin uygulamasıyla karşılaştı ya da Esenyurt’a sürgün edildi. Depoda hala çalışmaya devam eden işçiler ise patronların baskısı ile DGD-SEN üyeliklerini bırakmaya zorlanıyorlar. İşçiler üstündeki fiili, ekonomik ve hukuki saldırılara karşı cevabın direniş olduğunu gören patronlar, fiili meşru mücadele yollarının önüne geçmeye çalışıyor.

Ataşehir Migros Genel Müdürlüğü önünden işçi düşmanı patronların her türlü saldırılarına karşı gelen yanıtı aktarıyoruz: ”Buradayız, gitmiyoruz! Kazanacağız!”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here