Devrim şehitleri ölümsüzdür!

Burjuvazi katletti içimizden ikimizi / bu iki ölü ölmeyen iki ölümüzdür / Burjuvazi kavgaya davet etti bizi / davetleri kabulümüzdür !

Kaldıraç Üniversite’li öğrenciler 1997 Aralık ayında katledilen ortakları,yoldaşları Bekir Kilerci ( Burhanettin Akdoğdu) ve Ali Serkan Eroğlu’nun anmasını gerçekleştirdiler.

Bekir Kilerci,şiirinde de söylediği gibi bir işçi çocuğu olarak doğdu,bir işçi olarak yaşadı ve sınıfının savaşçısı olarak öldü.Ali Serkan Eroğlu,Ege Üniversitesi öğrencisiydi.Duvara Karşı Tiyatro oyuncusuydu.Bekir Kilerci,13 Aralık 1997’de polis işkencesinde katledildi.Ali Serkan Eroğlu,polisin muhbirlik teklifini kabul etmediği için Ege Üniversitesi tuvaletinde asılarak katledildi.

Anma devrim şehitlerine saygı duruşu ve Uyarı şiirinin okunmasıyla başladı. Program, Bekir Kilerci’nin hayatının anlatıldığı belgeselle devam etti.Belgeselden sonra öğrenciler, Bekir Kilerci’nin hikayelerinden çıkarttıkları tiyatro oyununu oynadılar.Sonrasında öğrenciler tek tek Bekir ve Serkan’ın şiirlerini okudular.Program öğrenci konuşmasının yapılmasıyla sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here