DEÜ Hastanesi emekçileri talepleri için yeniden yönetime dilekçe verdi

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi sağlık emekçileri, talepleri ile ilgili hastane başhekimliğine yeni bir dilekçe verdi

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi sağlık emekçileri, ek ödemelerdeki adaletsizlikler, döner sermaye kesintileri gibi sorunlara ilişkin hastane başhekimliğine yeni bir dilekçe vererek taleplerini yineledi. Sağlık emekçileri hak arama mücadelesi üzerindeki baskıların son bulmasını istedi.
Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi sağlık emekçileri 10 kurumun bir araya gelmesiyle Haziran ayında bir dizi eylem düzenlemişti. Ek ödeme talepleri ile başlayan eylemler hastane yönetimi tarafından muhatap alınmayan emekçilere yönelik baskılara rağmen devam etmişti. Gelinen süreçte sağlık emekçileri mücadelelerini kararlılıkla sürdürürken bu kez 8 kurum bir araya gelerek Hastane Başhekimliğine yeni bir dilekçe sundu.

“Hak arama mücadelesindeki baskılar son bulsun”

Eylem yasakları ve disiplin soruşturmalarının devam ettiği bugünlerde sağlık emekçilerinin sorunları artarak devam ederken hala hastane yönetiminden çalışanların sorunlarına yönelik bir yanıt gelmedi. Başhekimliğe sunulan dilekçede önceki taleplere ek olarak hak arama mücadelesi üzerindeki baskıların son bulması talebi de yer aldı.
Hıfzısıhha Kurumu kararıyla eylem yasaklarının gelmesinden sonra kokart eylemleri ve imza kampanyalarıyla taleplerini dile getiren sağlıkçılar, ayrıca bugünlerde de siyah kurdele takarak Kovid-19’a bağlı sağlık çalışanı ölümlerine dikkat çekecek. 17 Eylül’de 12:30’da ise yapacakları 1 dakikalık saygı duruşu ile kaybedilen sağlık emekçilerini anarak Kovid-19’un meslek hastalığı olmasını talep edecekler.