Dersim Kadın Platformu’ndan 5 Ocak çağrısı

Dersim Kadın Platformu, tüm kadınları Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybedilişinin birinci yıl dönümünde alanlara çıkmaya çağırdı. 

Dersim Kadın Platformu, 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’ya ilişkin Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Şubeler Platformu binasında basın toplantısı gerçekleştirdi.

Platform adına açıklama yapan Dilşat Yeşil, kadına yönelik artan şiddet, taciz, tecavüz politikalarının sistematik bir şekilde sürdüğünü söyledi. Doku’nun kaybedilişinden bu yana soruşturmada her hangi bir gelişme sağlanmadığını belirterek, “Kadınlar olarak, Gülistan Doku’nun kaybolduğu ilk günden beri soruşturmanın geliştirilerek yürütülmesi gerektiğini ve şüpheli Zeinal Abarakov’un etkili bir şekilde soruşturulmasını talep ettik. Maalesef her olayda olduğu gibi burada da kendi bildiklerini yapmaya devam ettiler” dedi.

5 Ocak çağrısı

Kadınlara dönük tüm dayatmalara karşı mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Yeşil, 5 Ocak’ta Doku’nun kaybedilişinin birinci yıl dönümünde tüm kadınlara alanlarda olma çağrısında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here