DEDAŞ faturasını ödeyemeyen çiftçinin trafosunu söktü

 

DEDAŞ, elektrikli sondaj pompalarıyla kuyulardan çekilen suyla tarlasını sulayan çiftçilerin faturasını ödeyemediği gerekçesiyle, jandarma ile birlikte trafolarını söktü

Dicle Elektrik Dağıtım (DEDAŞ), Hilvan ilçesine bağlı Kuskunlu köyünde çiftçilerin borcu olduğu gerekçesiyle sulama için kullanılan trafoyu söktü. Ekinlerin sulanması gereken bir süreçte trafoların sökülmesine tepki gösteren çiftçilere jandarma müdahale etti. DEDAŞ tarafından sökülen trafo kamyonetle götürülürken, yaşanılanları videoyla kayıt altına almak isteyen bir yurttaş jandarma tarafından kovalandı. Tarımsal desteklemelerine DEDAŞ borcu nedeniyle bankada bloke konulduğunu belirten çiftçiler, “Desteklememize el konuluyor, nerede milletvekilleri?” diyerek tepki gösterdi.

Yaşanılanları sosyal medya hesabından paylaşan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, “YER HİLVAN: Dedaş çiftçinin sinir uçları ile oynamaya devam ediyor desteklemeye bloke koymak yetmiyormuş gibi zaten kurak geçen yılda sulama olmasın diye çiftçinin trafolarını da söküp götürüyor. Bu zulüm burada bitmez” diyerek tepki gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here