dayanismaagi.org açıldı: "Dayanışma yaşatır!"

Korona virüs (Covid-19) pandemisiyle ilgili yaşanan zorlukları birlikte aşmak için toplumun el birliğiyle hareket etmesini amaçlayan dayanışma ağları kurulmaya başladı. Bu ağlarda gönüllü olmak için formların yer aldığı dayanismaagi.org sitesi erişime açıldı.

Kadıköy Dayanışma Ağı ve Beşiktaş Dayanışma Ağı’na erişilebilen sitede,  Üsküdar Dayanışma Ağı bölümü ise yapım aşamasında: “Sen de kendi ilçendeki dayanışma ağının eklenmesini istiyorsan iletişime geç: [email protected]”  ifadeleri ile kurulan ve kurulacak olan dayanışma ağları için bölüm ayrılacağı belirtiliyor.

“Elimden ne gelir diye düşünüyorsan…”

Kadıköy Dayanışma Ağı’na çağıran broşürde: “Elimden ne gelir diye düşünüyorsan, senin de yapabileceğin bir şey var… Korona Virüse karşı riskli grup içerisinde yer almıyorsan riskli gruptaki komşularınla dayanışabilirsin…” ifadeleri kullanılıyor.

“Dayanışmaya ihtiyacınız varsa bize ulaşın”

Bir diğer broşürde ise: “Bizler Kadıköy’de oturan komşularınızız. Korona virüs nedeniyle birbirimiz ve kendimiz için mümkün olduğunca dışarı çıkmamakta fayda olduğunu düşünüyoruz.”
“Fakat hayat devam ediyor ve gündelik ihtiyaçlarımızı gidermemiz gerekiyor.” İfadeleri kullanılarak dayanışmaya ihtiyacı olan özellikle risk grubundaki kişilerin dayanışma ağıyla iletişime geçmesi isteniyor.
Gönüllü olmak için:
Beşiktaş‘ta oturuyorsanız: http://dayanismaagi.org/besiktas
Kadıköy‘de oturuyorsanız: http://dayanismaagi.org/kadikoy
Bulunduğunuz bölgedeki dayanışma ağını siteye eklemek için: [email protected]