Cumhurbaşkanlığından Cuma gecesi kararı: Boğaziçi Üniversitesi’nde hukuk ve iletişim fakülteleri açılıyor

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan AK Partili Melih Bulu’ya karşı öğrenci ve hocaların protestoları sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan çarpıcı bir karar aldı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Boğaziçi Üniversitesi’ne hukuk ve iletişim fakültesi kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandı. Ayrıca Erdoğan’ın 11 üniversiteye rektör atamasına ilişkin kararı da Resmi Gazete’de yayınlandı.

AK Partili Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi atanmasına karşı öğrenci ve hocaların direnişi birinci ayını doldururken, sık sık protestoları ve öğrencileri hedef alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çarpıcı bir karara imza attı. Boğaziçi Üniversitesi’ne iletişim ve hukuk fakültesi kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

5 Şubat 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararda, 13 üniversiteye çeşitli fakültelerin kurulmasına ilişkin duyuru yapıldı. Bunların arasında Boğaziçi Üniversitesi’ne kurulacak İletişim ve hukuk fakülteleri de bulunuyor.

Halep’e Tıp Fakültesi

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda ayrıca “Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak Suriye’de (Çobanbey/Halep) Çobanbey Tıp Fakültesi ile Çobanbey Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulması” maddesi de yer aldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here