“Covid Türkiye Temsilcisi: Fahrettin Koca’ya teşekkür ederiz”

Youtube’da muhalif içerikler üreten Ahmet Bozkuş, bu sefer de bir virüs karekteri yaratarak, mizahi yönden Saray Rejimine ciddi eleştrilerde bulundu.

Korona virüs Türkiye Temsilcisi, Virüs Akmutasyon ismiyle ‘cansız’ yayında konuşma yapan virüs karakteri, 7 dakikalık video boyunca Türkiye’nin korona virüsle nasıl mücadele ettiğini bir çok kara mizah öğesiyle anlattı.

Sağlık Bakanı’nın yalanlarıyla sık sık dalga geçilen videoda, virüs bakana teşekkürlerini sundu:

“Özellikle teşekkür etmek istediğim bazı isimler var. Öncelikle koca yürekli insan sağlık bakanı Fahrettin Koca. Kendisi adeta gönüllü bir virüs elçisi gibi, fahri bir covid-19 elçisi gibi mücadele etti. Bizim için şartları son derece elverişli hale getirdi. Motive etti bizi, inandırdı, teşvik etti, kamçıladı.”

“Biz bulaştırmıyoruz, siz bulaştırıyorsunuz” diye belirten Virüs Akmutasyon, sözlerine şu şekilde devam etti: “Farketttik ki, o milli menfaatler için küçük küçük, olduğundan daha az açıklanan sayılar bizi motive etmek içinmiş, biz de hırslandık ve çaba gösterdik, sayıları ideallerimiz doğrultusunda yükselttik.”

“Korkunç engellerle karşılaştık. Mesala, bizi engellemek için, koca yürekli Berat Albayrak’ın açıkladığı “konut kredi faizinin düşürülmesi”, afallattı bizi doğrusunu söylemek gerekiyorsa, hiç beklemiyorduk böyle bir hamleyi, orada bir irkildik, ama aşmayı bildik.”

Kongreler, cenazeler dahil bir çok olayın eleştrildiği videoyu Ahmet Bozkuş’un youtube hesabından izleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here