Ciro kaybı desteği için 2 ay bekleyen esnafa 4 lira 63 kuruş ödeme yapıldı: “Devlet emeğimizle dalga geçiyor”

Yiyecek-içecek hizmeti faaliyeti yapan işletmelere yönelik geri ödemesiz ciro kaybı desteği için başvuran esnafa, tam 4 lira 63 kuruş destek çıktı

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen yiyecek-içecek hizmeti faaliyeti yapan işletmelere yönelik geri ödemesiz ciro kaybı desteği için başvuran Cem Emre Akıncı’ya tam 4 lira 63 kuruş destek çıktı. Akıncı, “Allah’ım beni şaşırtmasın. Bu müthiş para benim ahlakımı bozmasın inşallah” diyerek tepki gösterdi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde annesinin adına kayıtlı restoranı olan Cem Emre Akıncı, yiyecek-içecek sektöründeki işletmelere yönelik ciro kaybı desteklerine başvuru yaptıktan iki ay sonra annesinin bankadaki hesabına 4 lira 63 kuruş yatırıldı.

“2 ay bekledik”

İki ay önce Esnaf Odası’ndan arandığını, ciro kaybı ödemesi için başvuru hakkının bulunduğunun hatırlatıldığını söyleyen Akıncı, “Esnaf Odası yetkilileri hakkımız olduğunu söyleyince, hemen işlemlere başladık. Bürokratik işlemleri tamamladıktan sonra yapılacak olan yardım onaylandı mı, ne kadar destek yapılacak diye her gün e-devlet üzerinden kontrol ettik. İki ayı aşkın süreden sonra annemin hesabına 4 lira 63 kuruş ciro desteği yatırıldığına ilişkin makbuz iletildi. Hayallerimiz yıkıldı, şoke olduk” dedi.

“Emeğimizle dalga geçer gibi…”

Devletin, “size hak doğmuyor” demek yerine emekleriyle dalga geçercesine bir miktar ödeme yapılmasına tepki gösteren Akıncı, sosyal medya hesabından, “Onca yazışma, onca bürokratik işlemler verilen emeklerden sonra dalga geçer gibi bu desteğin verildiğini bildirmeleri çok ayıp. Size hak doğmuyor dense bu kadar kırılmaz, bu kadar hayal kırıklığı yaşamazdık. Devleti neden bu duruma düşürüyorsunuz, ayıptır” paylaşımını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here