CHP’li Bülent Tezcan: Hükümet CHP’li belediyelere operasyon hazırlığı yapıyor

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, ‘Hükümet CHP’li belediyelere operasyon hazırlığı yapıyor’ dedi.

Valiliklerin, CHP’li belediyelere, işten çıkarılmalarını istediği kişilerin listesini gönderdiği bilgisi üzerine ARTI TV’ye açıklamalarda bulunan Tezcan, “Bunu belediyelere, haksız ve hukuka aykırı yeni bir kumpas hazırlığı gibi görmek mümkün. Kişiler bireysel olarak hukuk yoluna başvurmalı, siyaset kurumu olarak da bizler bununla mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Güvenlik soruşturması icat ettiler’

Tezcan, iktidarın güvenlik soruşturmasını kendisi gibi düşünmeyenlere karşı araç olarak kullandığını söyledi ve şu bilgileri paylaştı; “Babası eskiden sendika başkanlığı yapanın engelli çocuğunu işten çıkardı. Bir başkasının babası EYT eylemine katılmış, bir tanesinin yakını Gezi döneminde Tweet atmış. Gerçeğe aykırı bir güvenlik soruşturması icat ettiler. İşçilerin güvenlik soruşturmalarını yapıp, güvenlik soruşturmalarının bozuk çıkanlarını işe almayacaksınız diye talimatta bulundular”

Gazeteci Ahmet Takan CHP’li belediyelere operasyonların yapılacağını açıklamıştı

Gazeteci Ahmet Takan Korkusuz’da yayınlanan köşe yazısında Saray’a yakın kaynaklardan ulaştığı kulis bilgilerini paylaşmıştı. Başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere CHP’li belediyelere yönelik önemli operasyonların yapılacağını, görevden almalar ve tutuklamaların planlandığını aktarmıştı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here