Cezaevindeki Melek İpek’ten kızlarına mektup: Elinizi kalbinize koyun, ben oradayım

İşkenceci kocasını öldürdüğü için cezaevine konulan Melek İpek, kızlarına olan özlemini tutuklu bulunduğu cezaevinden çizdiği resimler ve mektuplarla gidermeye çalışıyor.

Antalya’da kendisine işkence eden eşi Ramazan İpek’i öldüren ve cezaevine konulan Melek İpek, 2 kızına olan özlemini resim çizerek gidermeye çalışıyor. Kızlarına mektup yazan İpek, “Her aklınıza geldiğimde elinizi kalbinize koyun. Çünkü ben hep ordayım. Canım kızlarım benim. Yaşama sebeplerim” dedi. Melek İpek’in davasının ikinci duruşması 2 Nisan Cuma günü görülecek.

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde evli olduğu Ramazan İpek adlı erkek tarafından işkence gören Melek İpek, Ramazan İpek’i av tüfeğiyle öldürmesinin ardından tutuklandı. Ramazan İpek’in kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ve işkence ettiğini anlatan Melek İpek, kendisini korumak için eline silah aldığını ifade ederek “Elimden silahı almaya çalışırken silah patladı. Tek el ateş aldı. Nasıl patladığını bilmiyorum” dedi.

Cumhuriyet Savcısı’nın “haksız tahrik” indirimi uygulanmasını istediği iddianamede Melek İpek’in 18 yıldan 24 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması talep edildi. Döşemealtı L Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu olan İpek, 15 Mart’ta ilk kez hakim karşısına çıktı. Yaşadıklarını anlatan Melek İpek’in tutukluluğunun devamına karar verildi.

İKİNCİ DURUŞMA 2 NİSAN’DA

Melek İpek’in tutuklu yargılandığı davanın ikinci duruşması, 2 Nisan’da Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek. Avukatı Ahmet Onaran’a ulaştırdığı, savunmada kullanılacak 4 sayfalık mektubunda yaşadıklarını ve cezaevi şartlarını anlatan Melek İpek, Ramazan İpek ile 2006 yılında tanıştığını ve ilk buluşmada Ramazan İpek’in kendisine tecavüz ettiğini söyledi.

Kayınvalidesi Esma İpek için çok üzüldüğünü belirten Melek İpek, “Onun bir oğlu kazada ölmüştü, ikinci oğlunu da kaybetti. Bir anne için kayıp iki oğul. Başsağlığı diliyorum. Onun adına çok üzülüyorum” ifadelerini kullandı.

CEZAEVİNDE RESİM ÇİZİYOR

Döşemealtı L Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu olan ve cuma günü yapılacak ikinci duruşmayı bekleyen Melek İpek, kızlarına olan özlemini, onlara resim çizerek geçirmeye çalışıyor. Bir taraftan üniversite sınavına hazırlanıp tıp fakültesini kazanmayı hedefleyen Melek İpek, karakalem çalışmasıyla kızlarına kalp, gül ve mektup getiren kuş gibi resimler çizdi. Büyük bir kalp içerisine “Her zaman kalbinizdeyim” yazan İpek’in resminde “Her aklınıza geldiğimde elinizi kalbinize koyun. Çünkü hep ben ordayım. Canım kızlarım benim” ifadeleri yer aldı. Ağzında mektup getiren uçan bir kuş resmi çizen İpek, “Yaşama sebeplerim. Sizi çooook seviyorum” yazıp resmin yan kısmına ise büyük bir gül çizdi. İpek, son çizdiği resimde ise iki kuş, gül ve büyük bir kalp içerisine kızlarının ve kendi ismini yazdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here