Boğaziçililer rektörlük binasının önünden seslendi: Herkesi mücadelemizi büyütmek için Kadıköy Rıhtım’a çağrıyoruz!

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Güney Kampüs’te bulunan Rektörlük binası önünde bir araya gelerek kayyum rektör Melih Bulu’yu protesto etti

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin kayyum rektör Melih Bulu’ya yönelik eylemleri sürüyor.

Üniversite çevresinin polis ablukasına alınması, Valilik kararıyla Beşiktaş ve Sarıyer’de her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüşün yasaklanmasının ardından Boğaziçililer saat 12’de Güney Meydan’a, saat 16’da da Kadıköy Rıhtım’a eylem çağrısı yapmıştı.

Boğaziçi Dayanışması: “Onlar boğaziçi için bir aradaydı, biz de onlar için bir arada olacağız”

Boğaziçili öğrenciler, saat 12’de Güney Kampüs’teki Rektörlük binası önünde bir araya geldi.

Üniversiteliler sık sık “Boğaziçi bizimdir, bizim kalacak”, “Melih Bulu rektörümüz değildir”, “Öğrenciler okula, Melih dışarı”, “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz”, “Zıpla zıpla, zıplamayan kayyumdur”, “Melik kaç kaç kaç, öğrenciler geliyor”, “Kayyum rektör istemiyoruz” sloganları attı.

Polisin kampüs içerisine alınmasına tepki gösteren üniversiteliler, bugün hem öğrenci kimliklerini hem de TC kimlik kartlarını göstererek kampüse girebildiklerini belirtti ve kampüse polisin alınmadığını söyleyen kayyum rektör Bulu’ya “Yalancı Melih” diye seslendi.

Boğaziçililer ayrıca, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi ve gözaltındaki öğrencilere yönelik insanlık dışı uygulamalara tepki göstererek “Çıplak aramaya hayır” sloganları attı.

Protestolar sırasında Rektörlük binasında bulunan Melih Bulu, kendisini protesto eden üniversitelilere el salladı. Boğaziçililer ise Bulu’ya yuhalayarak yanıt verdi.

Güney Meydan’da üniversitelilerin eylemi sürüyor. Boğaziçililer, dün katıldığı bir televizyon programında “Ben hard rock, Metallica dinleyen bir rektörüm” diyen Bulu’yu Metallica şarkıları çalarak protesto ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here