Boğaziçili öğrenciler: Mücadeleye devam

Kayyım rektör Melih Bulu’yu protesto ettikleri için tutuklu yargılanan arkadaşlarının tahliye edilmesi sonrası adliye önünde açıklama yapan öğrenciler, mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

Kayyım rektör Melih Bulu’yu protesto ettikleri için tutuklu yargılanan Selahattin Can Uğuzeş ve Doğu Demirtaş’ın tahliye edilmesi sonrası öğrenciler Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada sık sık, “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük” ve “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” sloganları atıldı.

‘KAYYIMLARI TANIYORUZ’

Üniversitelere atanan kayyımların Kürt belediyelerine atanan kayyımlarla aynı olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Biz bu kayyımları hiçbir zaman kabul etmedik. Bu kayyımları atayanlar da Melih Bulu da gidecek. Üniversiteye kayyım atayanlar Kürt halkının iradesine ve belediyelerine de kayyım atadı” denildi.

‘BUNDAN SONRASI HEPİMİZDE’

Kayyım zihniyetine karşı süresiz mücadele edilmesi gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, “Her zaman ezilenlerin yanında durmaya, onların sözlerini kendi sözümüz bilmeye, talepleri ile meydanlara çıkmaya devam edeceğiz. Bundan sonrası hepimizde” ifadeleri yer aldı.

Alkış ve zılgıtlar eşliğinde açıklama sona erdi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here