Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör yardımcılığını kimse kabul etmiyor

Boğaziçi Üniversitesi’ne Melih Bulu’nun kayyum rektör olarak atanmasının üzerinden geçen süre içerisinde kimsenin rektör yardımcılığını kabul etmediği açıklandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Melih Bulu’yu kayyum rektör olarak atamasının ardından Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve hocalarının başlattığı eylemler devam ediyor. Bugün yapılan eylemde Üniversitede rektör yardımcılığını kimsenin kabul etmediği duyuruldu.

Rektörlük önünde akademisyenler adına yapılan açıklamada Bulu’nun rektör olarak atanmasının üzerinden geçen 23 günde hiçbir akademsyenin Bulu’nun yardımcılığını yapmayı kabul etmediği açıklandı.

Açıklamada şu ifadeler yer verildi: “1 Ocak’tan beri ilkelerimizin arkasında durduğumuzu gerek kamuoyu nezdinde, gerekse kurum içi kanalları işleterek beyan etmekteyiz. Hocaları, öğrencileri, mezunları ve emekçileri ile birlikte tüm Boğaziçi Üniversitesi bileşenleri, bu atamayı reddetmektedir.

“Bugüne, yani 22 Ocak’a kadar üniversitemizde rektör yardımcılığı görevini kimsenin kabul etmemiş olması bu kolektif iradenin başarısıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here