Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden dayanışma sergisi

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına karşı bir sergi düzenledi. Ülkenin dört bir yanından insanların dayanışma için gönderdiği eserlerle Güney Kampüs, dev bir sergi alanına dönüştü.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin Cumhurbaşkanı kararı ile AK Partili Prof. Melih Bulu’nun rektör atanmasına yönelik protesto eylemleri devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ülkenin dört bir yanından insanların dayanışma için gönderdiği baskılı ve dijital eserlerle bir sergi düzenledi. Tamamen öğrencilerin emeğiyle oluşan sergi, Yapı Kredi ve İKSV gibi mecralardan deneyim aktarımı yardımı ve destek aldı.

Öğrenciler 22 Ocak Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te başlayan sergi için Türkiye’den ve dünyadan 150’den fazla sanatçıdan 400 civarı eser topladı. İlerleyen günlerde de devam edecek olan serginin sanal versiyonu da hazırlık aşamasında, öğrenciler böylece kampüse giriş izni olmayanların da eserleri inceleyebilmesini amaçlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here