Boğaziçi öğrencileri Erdoğan’a yanıt verdi

AKP’li Bakan Soylu’dan sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef aldı, öğrencilere “terörist” dedi. Üniversitede nöbet eylemi başlatan öğrenciler, “Terörist değil öğrenciyiz” diyerek Erdoğan’a tepki gösterdi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin kayyum rektör atamasına karşı başlattığı eylemler sürüyor. Bugün sabah saatlerinde nöbet eylemi başlatan öğrenciler AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ben öğrencilerle niye görüşeyim? Öğrenciler bu işin içinde değil, teröristler bu işin içinde” sözlerine tepki gösterdi.

Eylemlerini sürdüren binlerce öğrenci, “Biz öğrenciyiz” diyerek Erdoğan’a yanıt verdi. Öğrenciler, kendilerine “terörist” benzetmesi yapan Erdoğan’ı yuhalayarak protesto etti.

SOYLU’DAN SONRA ERDOĞAN DA ALGI YÖNETİMİNE BAŞLADI
Cuma namazı çıkışında açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine “terörist” dedi.

İşin içinde öğrencilerin olmadığını iddia eden Erdoğan, kayyum rektör atamasına karşı günlerdir eylem yapan öğrencilere “terörist” dedi. Erdoğan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da DHKP-C militanı ilan etti.

TÜRGEV aracılığıyla öğrencilerle görüşmek isteyen sonra vazgeçen Erdoğan, “Arkadaşlar ben neden öğrencilerle görüşeyim. Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP’nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır. Bunlar öğrenci değil” dedi.

Kayyum rektör atamasının yasalara uygun olduğunu ileri süren Erdoğan, Melih Bulu’nun üniversite içinden yetişmiş bir kişi olduğunu söyleyerek, yaptığı atamayı savunmaya çalıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here