Boğaziçi eylemlerinde 10. gün programı

AKP’li Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına karşı başlayan eylemler 10. gününde devam ediyor.

AKP’li Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına karşı başlayan eylemler 10. gününde devam ediyor.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri bugün (13 Ocak) yapacakları eylem-etkinlik programını açıkladı. Boğaziçi Üniversitesi içerisinde yapılan etkinliklerin yanı sıra Bimeks işçilerine desteğe adliye önüne gidilecek ve saat 18.00’da kapı önünde basın açıklaması gerçekleştirilecek.

Eylem programı şu şekilde:

“12:00 – Kayyım nöbeti başlangıcı
13:00 – Bimeks işçilerine destek için Çağlayan’a geçiş
15:00 – Yasa tasarısı talebimizi milletvekillerine iletme
18:00 – Nöbet bitişi ve basın açıklaması”

Üniversitelerde dayanışma eylemleri

İstanbul’da MSGSÜ’de basın açıklaması yapılacak. MSGSÜ Öğrenci Dayanışması olarak yapılan çağrıda “MSGSÜ Boğaziçi’nin yanında” denilerek şunlar ifade edildi:
“Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri olarak “kayyım rektör istemiyoruz!” diyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yanındayız!”
Açıklama 13 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’da Fındıklı Kampüsü yanında gerçekleştirecek.
– Bursa’da “Atanmış değil seçilmiş rektör istiyoruz” açıklaması yapılacak. “Üniversite Kadın Meclisleri” 13 Ocak Çarşamba günü saat 15.00’da Bursa Görükle Spor Parkı’na çağrı yapıyor.
– Almanya Münih’te Boğaziçi için destek eylemi yapılacak. Çağrısı şu şekilde: “#BoğaziçiDireniyor Max-Joseph-Platz, Münih, 16 Ocak saat 12.00”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here