Bir günde 11 sağlık emekçisi koronavirus nedeniyle yaşamını yitirdi

Yaşamını yitiren sağlık emekçilerine ilişkin bir paylaşım yapan TTB, ‘Ölüyoruz’ dedi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) 24 saat içerisinde onbir sağlık çalışanının daha koronavirus nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı.

TTB, gün içerisinde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda; Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’nde Sağlık Memuru Ali İhsan Kabadayı, Gaziantep’te çalışan Eczane Teknisyeni Cuma Kara, Mersin Tarsus’ta özel bir hastanede çalışan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Nuri Ocak, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne bağlı semt polikliniğinde görev yapan Hemşire Hamza Mesut Özaslan, Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin eski başhekimlerinden olan Dişhekimi Serkan Munis, Samsun Çarşamba 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde şoför olarak görev yapan Rıfat Ataseven, Kastamonu’nun eski İl Tarım Müdürü ve Tosya’nın eski belediye başkanı olan Veteriner Hekim Sait Gülabacı, Trabzon’da çalışan Eczacı Mehmet Raşit Uzar, Manisa’da çalışan Eczane Teknisyeni İlhan Sağıroğlu, İstanbul’da özel bir hastanede çalışan Dahiliye Uzmanı Dr. Orhan Çaşkurlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden emekli Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Cahit Günhan, Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’den emekli Patoloji Uzmanı Dr. İbrahim Zühtü Altuğ’u COVID-19 nedeniyle kaybettik.

TTB, “ölüyoruz” başlığıyla yaptığı duyurularda koronavirus’ün sağlık çalışanları için meslek hastalığı olarak kabul edilmesi çağrısı yinelendi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here