BİMEKS işçilerinden Akgirayların ofisine baskın!

Dört yıldır maaşlarını ve tazminatlarını alamayan Bimeks işçileri, bugün Akgirayların göstermelik şirketinin önüne gitti. İçerde olan Murat Akgiray, işçilerden korktuğu için dışarı adım atamadı

Akgiraylar, ülke çapında 1500 Bimeks işçisini 4 yıldır dolandırıyor. Bunu ise şimdiye dek iflas vermeyerek malvarlıklarına el konmasını engellemek için İstanbul’da küçük bir ofisi şirket olarak göstererek yaptılar.
Bir süredir çeşitli yerlerde eylemlilik gösteren Bimeks işçileri, bugün Akgirayların şirketi önündeydi. İşçiler, Akgirayların İstanbul’daki göstermelik ofisin önüne giderek baskın eylemi düzenlediler.

“Akgiraylar hakkımızı verin”

Patron Akgiraylar servetlerine servet katsın, lüks yaşamları sürsün, malvarlıkları büyüsün diye yüzlerce işçi mağdur oldu. Faturalar, borçlar içinde işçiler, çocuk okutmaya çalışırken bazı işçiler neleri varsa satmak zorunda kaldı, krediler çektiler. Zor koşullarda geçinmeye çalışıyor.
4 yıllık mağduriyetin ardından işçiler artık yeter diyor. Önceki eylemliliklerinin ardından bugün göstermelik ofisin önünde baskın eylemi yaptılar. İşçilerden korkan patron Murat Akgiray saklandığı küçük odadan burnunu dışarı dahi çıkaramadı. Akgiray’ın çağırdığı polisler ofisin önüne gelmiş olsa da işçiler ofis önünde basın açıklamasını gerçekleştirdiler.

“Daha yeni başlıyoruz”

Kardeş Vedat Akgiray ve oğul Ahmed Akgiray’ın akademisyenlik yaptığı okullara da giden Bimeks işçileri 2 kez Özyeğin Üniversitesi’nde 1 kez ise Boğaziçi Üniversitesi’nde basın açıklamaları yaptılar. İşçiler 2 Kasım’da tekrar Boğaziçi Üniversitesi önüne gidecekler.