Bayraklı’da Binali Yıldırım’ın gelişiyle alana polis bariyerleri konuldu ve halk çatlak binaların önünde beklemek zorunda kaldı.

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin Ege Denizi’nde yarattığı tsunami sonrasında Seferihisar’da sokakları yaklaşık bir metre deniz suyu basarken, Bayraklı’da çok sayıda binanın çöktüğü ve enkaz altında kalanların olduğu bildirildi. AFAD depremde 17 kişinin hayatını kaybettiğini, en az 709 kişinin yaralandığını duyurdu.
Kandilli Rasathanesi, saat 14.51’de Ege Denizi açıklarında 6.9 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise depremin 6.6 olduğunu açıkladı.
İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açığında yaşanan deprem 15 saniye sürdü. Depremin Ege Denizi’nde yarattığı tsunami sonrasında Seferihisar’da sokakları yaklaşık bir metre deniz suyu basarken, Bayraklı’da çok sayıda binanın çöktüğü ve enkaz altında kalanların olduğu bildirildi.
AFAD depremde 17 kişinin hayatını kaybettiğini, en az 709 kişinin yaralandığını ve 17 binada arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.
İzmir’deki depremin ardından yaşananları dakika dakika aktarıyoruz:

23.30 | Ölü sayısı 17’ye, yaralı sayısı 709’a yükseldi

AFAD, hayatını kaybedenlerin sayısının 17’ye, yaralı sayısının da 709’a yükseldiğini açıkladı.
Deprem sonrasında, büyüklüğü 4’ün üzerinde 23 olmak üzere, toplam 196 artçı sarsıntının yaşandığını belirten AFAD, 17 binada arama kurtarma çalışmalarının da sürdüğünü kaydetti.
Bayraklı’dan bildiren Sendika.Org muhabiri, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın gelişiyle alana polis bariyerlerinin konulduğunu ve çok sayıda yurttaşın çatlak binaların önünde beklemek zorunda kaldığını aktardı.