Aytaç Ünsal gözaltına alındı

Aytaç Ünsal’ın annesi emekli hakim Nermin Ünsal, ” Bir yıl infaz durdurması vardı. Az önce polisler aradılar ve kaçma şüphesiyle gözaltına alındığını söylediler” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı, avukat Aytaç Ünsal’ın, Edirne’den “yurt dışına çıkmaya çalışırken” yakalandığını açıkladı. Bakanlık, “Emniyetin Ünsal’ın hakkındaki hapis cezasının kesinleşmesi sonrası cezaevine girmemek için illegal yollardan yurt dışına çıkış yapacağı bilgisi üzerine operasyon başlattığını” belirtti.

Halk TV’ye konuşan Aytaç Ünsal’ın annesi emekli hakim Nermin Ünsal, “Sağlık durumu iyi değildi. Sinir iltihabı vardı, bir sürü sıkıntısı vardı ve tedavi görüyordu. Bir yıl infaz durdurması vardı. Az önce polisler aradılar ve kaçma şüphesiyle gözaltına alındığını söylediler” ifadelerini kullandı.

Aytaç Ünsal, “adil yargılanma” talebi ile girdiği ölüm orucunda hayatını kaybeden avukat Ebru Timtik ile birlikte ölüm orucuna girmiş ve eyleminin 213. gününde tahliye edilmişti. Aytaç Ünsal’a yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here