Avrupa’ya gitmek isteyen genç nehirde kayboldu

Avrupa’ya gitmek için yola çıkan ve Bosna Hersek-Hırvatistan sınırında içinde bulunduğu botun alabora olmasıyla nehirde kaybolan Mahsun Kaplan’nı arama kurtarma çalışmalarına devam edildiği belirtildi

Mersin’in Tarsus ilçesinde 4 kuzeniyle birlikte Avrupa’ya gitmek için yola çıkan Mahsun Kaplan (21), Bosna Hersek’ten Hırvatistan’a geçerken suya kapılıp kayboldu. Konya Selçuk Üniversitesi Harita ve Kadastro Bölümü mezunu olan Kaplan, bir ay önce Avrupa’ya gitmek için Tarsus’tan ayrıldı. Ailesiyle en son yaptığı telefon görüşmesinde Bosna Hersek’in Una-Sana Kantonu’nda olduğunu belirten Kaplan, buradan Hırvatistan’a geçeceğini aktardı.

Ağabeyi Hanifi Kaplan’ın (28) Mezpotamya Ajansı’na verdiği bilgilere göre, olaydan bir gün önce kendilerini arayan kardeşinin koşullarıyla ilgili bilgi verdiğini söyledi. Velika Kladusa Nehri’ni aşıp Hırvatistan’a geçerken, botlarının alabora olduğunu belirten ağabey Kaplan, Hırvatistan ve Bosna Hersek sınırında arama kurtarma faaliyetlerinin sürdürüldüğünü kaydetti. Yetkililere seslenen Kaplan, bir an önce kardeşinin bulunmasını istedi. Kardeşi hakkında yürütülen bir soruşturma ve ya kovuşturma olmadığını ifade eden Kaplan, kardeşinin yeni bir yaşam için Avrupa’ya gittiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here