Askerler pikniğe giden gençlere ateş açtı, bir kişi yaralandı

Derecik’te pikniğe giden gençlere askerler tarafından açılan ateş sonucu Reşit Ekinci başından yaralandı

Görgü tanıkları olayın, dün öğlen saatlerinde bir grup gencin Derindere köyünün arkasında bulunan Celikan tepesine piknik yapmak amacıyla gittiği sırada yaşandığını belirtti. Bölgeye yakın olan karakoldan askerler tarafından çağrıldıkları, birkaç kişinin askerlerin yanına giderek piknik yaptıklarını, geriye kalan arkadaşlarının köylü olduğunu ifade etmesine rağmen askerler tarafından dağılmaları istendi. Gençlerin sadece piknik amaçlı geldiklerini ve gitmek istemediklerini belirtmesi ardından askerler tarafından havaya ateş açıldığı ve Ekinci’nin açılan ateş sonucu başından yaralandığı öğrenildi.

Ekinci’nin görüntülerde kafasından yaralandığını belirtmesine rağmen rütbeli bir asker tarafından hakarete maruz kaldığı görülüyor.

‘Yetkililerden açıklama bekliyoruz’

Olayla ilgili twitter hesabından paylaşım yapan Hakkari Milletvekili Sait Dede ise,  “Derecik ilçemizde bir yurttaşımız askerler tarafından  piknik yapılan alanda silahla vurularak yaralandı. Derecik ilçesinde yurttaşlarımıza sistematik olarak uygulanan bu vahşeti kınıyor, yetkililerden derhal bir açıklama bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here