Arjantin’de kadınlar Adalet Sarayını ateşe verdi!

Arjantin’de 14 yaşındaki bir kız çocuğun polisten yardım istenmesine rağmen öldürülmesi kadınları öfkelendirdi. 14 yaşındaki Florencia Romano için adalet isteyen ve polisi kadın cinayetlerin kayıtsız kalmakla suçlayan yüzlerce kadın, Mendoza bölgesinde adalet sarayını ateşe verdi

Latin Amerika ülkesi Arjantin’de kadınlar, sosyal medyada tanıştığı bir kişinin öldürdüğü 14 yaşındaki Florencia Romano için sokakta. Günlerdir kayıp olan Romano’nun acil yardım hattı 911’e telefon edilmesine rağmen kurtarılamadığının ortaya çıkması sonrasında ülkede büyük bir öfke var. Olayın yaşandığı Mendoza bölgesinde yüzlerce kadın, dün düzenlenen protesto gösterisinde adalet sarayını ateşe verdi.

Günler sonra bulunan Romano’nun cinsel saldırıya direndiği, boğazının kesildiği ve cesedinin ateşe verildiği ortaya çıktı. Bu cinayetin 911 aramasına rağmen önlenememesi kadınları ayağa kaldırdı. Polisi kadın cinayetlerine kayıtsız kalmakla suçlayan ve Romano için adalet isteyen yüzlerce kadın, başta Mendoza üzere birçok kentte sokağa döküldü.

Arjantin polisi, 911 aramasına yanıt verip ihbarı dikkate almayan kadın polisin açığa alındığını açıkladı. Arjantin basınına konuşan kaynaklar, polisin telefon aramasının bir şaka olduğunu zannettiğini de öne sürdü. Söz konusu polisin dört yıldır bu görevde olduğu belirtiliyor.

33 yaşındaki Pablo Arancibia’nın yanı sıra 27 yaşındaki eşi Micaela Méndez de cinayetle suçlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here