Antep’de yeni bir Kadirova olayı mı?

Antep’te Şireci Tekstil’in sahibi Ahmet Şireci’ye ait villada çalışan Nepalli göçmen işçi Monna Rai isimli kadın şüpheli şekilde yaşamını yitirdi

Edinilen bilgilere göre; Monna Rai’nin öldürüldüğüne ya da intihar ettiğine dair net bir bilgi yok. Fakat dikkat çekici bir ayrıntı var. Ahmet Şireci’nin daha önce de yanında çalışan sekreterinin intihar ettiği ileri sürülmüştü. Göçmen işçi Rai’nin cenazesi otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumuna götürülürken, bazı yerel haber sitelerinin Rai’nin ölümüyle ilgili ‘intihar etti’ başlığı atması da dikkat çekti. Göçmen işçi Rai’nin çalıştığı evde ölü bulunmasının ardından açıklama yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, etkili bir soruşturma yapılarak, Monna Rai’nin şüpheli ölümünün aydınlatılması çağrısında bulundu.

İntihar denilerek kapatıldı

Rai’nin çalıştığı evde şüpheli şekilde ölü olarak bulunması akıllara Özbekistanlı Nadira Kadirova’nın AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde Ünal’ın silahıyla şüpheli şekilde hayatını kaybetmesini getirdi. Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma dosyası da ‘intihar etti’ denilerek takipsizlikle sonuçlanmıştı. Kadirova’nın ölümünün aydınlatılması için aileni avukatı dosyayı Anayasa Mahkemesi’ne taşıdı. Anayasa Mahkemesi’nden ise Kadirova’ya yönelik halen bir karar çıkmadı.