Ankara’da polis Ekmekçioğlu direnişçilerinin yürüyüşüne saldırdı

Ankara’ya sendikalı oldukları için işten atıldıkları gerekçesiyle yürüyüş gerçekleştiren işçiler polisin sert müdahalesine uğradı. İşçilere GBT dayatması uygulanıyor

Çorum’da Ekmekçioğlu Metal Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş Fabrikası’nda çalışırken, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Birleşik Metal İşçileri Sendikası’na (Birleşik Metal-İş) üye oldukları için işten çıkarılan 90 metal işçinin direnişi 43’üncü gününde. Çorum’da sabah saatlerinde yapılan yürüyüş sonrası DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ile DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu’nun da içinde olduğu işçiler otobüslerle Ankara’ya doğru yola çıktı. Yol boyunca sık sık durdurulan işçilere GBT yapıldı. Elmadağ’da durdurulan işçilerin kimliklerinin alınması üzerine, işçiler yolu trafiğe kapattı. Yapılan müzakereler üzerine işçilerin devam etmesine izin verildi. Ankara Eskişehir yolunda tekrar durdurulan işçilerin bekleyişi devam ediyor.

Bakanlık önü için izin yok

Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde destek için bir araya gelen aralarında DİSK İç Anadolu Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün’ün olduğu konfederasyon üyesi onlarca kişi polis müdahalesi ile uzaklaştırıldı. Salgın gerekçesiyle açıklamaya izin verilmeyeceğini belirten polisler, gazetecilerin görüntü almasını engelliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here