Ankara’da Filistin’e destek eylemi: “Filistin halkının yanındayız!”

Ankara’da emek ve meslek örgütlerinin çağrısını yaptığı Filistin’e destek eylemi, polisin tüm engelleme çabalarına rağmen sloganlarla yürünerek yapıldı. KESK Genel Merkezi önünde, basın açıklaması yapılarak Filistin’de İsrail işgaline direnen Filistinlilerin yanında olunduğu belirtildi

Ankara’da DİSK, KESK, ATO, TMMOB ve ASMMMO’nun çağrısıyla Filistin’deki İsrail işgali ve İsrail saldırganlığını protesto etmek için toplanıldı. “Filistin halkının yanındayız! Yaşasın halkların kardeşliği!” sloganıyla çağrılan eylemi Ankara polisi engellemeye çalıştı.

Sakarya Caddesi’nde eylem yapılamayacağı yönündeki anonslara rağmen eyleme katılanlar alkış ve sloganlarla eylem yasağını protesto etti.

Basın açıklamasının KESK Genel Merkezi önünde yapılmasına karar verildikten sonra eyleme katılanlar Sakarya Caddesi’nden polisin engelleme girişmelerine rağmen sloganlarla yürüyüşe geçti.

Yürüyüş boyunca polisin engelleme çabası olmasına rağmen sloganlarla KESK Genel Merkezi önüne gelen kitle, basın açıklaması yaptı.

Açıklamada Filistin’de yaşanan Siyonist işgal kınanırken direnen Filistinlilerin yanlarında olunduğu belirtildi. Filistin’deki mücadeleyle bağ kurmanın İsrail’le olan askeri, siyasi ve ticari bütün bağları kesmekten geçtiği belirtilirken emperyalizme karşı direnen halkların mücadelelerinin kardeşliğine vurgu yapıldı.

Yapılan açıklamanın ardından eylem sona erdirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here