Ankara Emniyeti, Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümüne “intihar” dedi!

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Aleyna Çakır’ın ölümü ile ilgili olarak bazı sosyal medya hesapları üzerinden olayın intihar değil cinayet olduğu yönünde paylaşımlar yapılması nedeniyle açıklama yapma gereği duyulduğunu belirtti

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Aleyna Çakır’ın ölümü ile ilgili olarak bazı sosyal medya hesapları üzerinden olayın intihar değil cinayet olduğu yönünde yapılan paylaşımlar nedeniyle açıklama yaptı.
Açıklamada, 3 Haziran’da Ankara’nın Keçiören ilçesinde Aleyna Çakır’ın ölümü ile ilgili olarak bazı sosyal medya hesapları üzerinden olayın intihar değil cinayet olduğu yönünde paylaşımlar yapılması nedeniyle açıklama yapma gereği duyulduğunu belirtti.
“Söz konusu intiharla ilgili gelen ihbar üzerine”
Açıklamada, “17 Nisan 2020 günü saat 14.15 sıralarında Sema Esen (Aleyna Çakır) isimli şahıs Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğümüze müracaat ederek, Ümit Uygun ve E.Ö. tarafından darp edildiğini, astım hastası olması nedeniyle darp neticesi bayıldığını ve bu durumun erkek arkadaşı Ümit Uygun tarafından sosyal medyada paylaşıldığını beyan ederek Ümit Uygun ve E.Ö.’den şikayetçi olmuştur. Aynı gün mahkemeye çıkarılan şüpheli şahıslar adli mercilerce serbest bırakılmıştır” denildi.
Açıklamada dikkat çeken nokta, olayın intihar mı cinayet mi olduğu yönünde soruşturma devam ederken Ankara Emniyeti’nin “3 Haziran 2020 günü söz konusu intiharla ilgili gelen ihbar üzerine” ifadesini kullanması.
Emniyet açıklamanın devamında olay yeri ile ilgili tüm iş ve işlemlerin savcılık gözetiminde ve talimatları doğrultusunda gerçekleştirildiğini belirtti ve “Maktul adli tıp kurumuna otopsi yapılmak üzere gönderilmiş, olayla ilgili olarak Ümit Uygun ve B.G. isimli şahıslar ifadeleri alınarak serbest bırakılmıştır. Konu ile ilgili olarak adli tahkikat devam etmektedir” dedi.