AKP İlçe Başkanı Yardım Çeklerini Kendi Çevresine Dağıtmış

AKP ilçe başkanı ve kadın kolları başkanının yardım çeklerini muhtaç aileler yerine arkadaşları ve yakınlarına verdiğini iddia edilerek görevden alınmaları istendi

AKP genel merkezinin dağıttığı yardım çeklerinin AKP ilçe başkanı tarafından kendi akraba ve arkadaşlarına dağıtılması sebebiyle ilçe başkanı ve kadın kolları başkanının görevden alınmasını istendi.
Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre, AKP genel merkezi tarafından ilçedeki yardıma muhtaç ailelere dağıtılmak üzere 250 liralık yardım çeklerinin ilçe başkanı ve kadın kolları başkanı tarafından kendi akraba ve arkadaşlarına dağıtıldığı iddia edildi.
“Çok büyük bir problem değil”
Konuyla ilgili Koçarlı belediye başkanı Nedim Kaplan konuşmazken, AKP ilçe başkanı İlyas Arslan “bu ufak tefek bir fikir ayrılığı, çok büyük bir problem değil. Partiyle ilgili istişare yapmamaktan kaynaklı ufak tefek hatalar. Teşkilatlarla belediyenin olduğu yerde her zaman ufak tefek sürtüşmeler, fikir ayrılıkları olur. Biz teşkilatı, o belediyeyi düşünebilir. İnsan yeri geliyor kendi karısıyla bile anlaşamıyor” dedi.
Meclis üyelerinden ilçe başkanına destek
Belediyenin 7 AKP’li meclis üyesinden 5’i ilçe başkanlarını savunurken “ilçe ve İl Başkanı ile yapmış olduğumuz görüşmede genel merkezin kuralları dahilinde yardım listesinin hazırladığını ve bu listenin usulsüzlük taşımadığı tarafımızca tespit edilmiştir. Belediye başkanı Nedim Kaplan’ın kendi tekelinde listeyi hazırlayarak, teşkilatı bertaraf etme girişiminde bulunması kabul edilemez” açıklamalarında bulunuldu.