Açlık meclis kapısında: 'çocuklarım aç' dedi, üzerine benzin döktü

İşsizliğin, yoksuluğun kıskacında çaresizleşip canına kıyan, kıymaya kalkışanlara bir yenisi eklendi. TBMM Çankaya Kapısı girişinde bir kişi üzerine benzin dökerek “Açım, çocuklarım aç!” diyerek intihar girişiminde bulundu.
Atatürk Bulvarı’nın TBMM Çankaya kapsına yakın bölümünde bu sabah 09.15’te 35 yaşlarında bir kişi üzerine benzin dökerek intihar girişiminde bulundu.
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Twitter’dan “Açlık intiharları Meclis’in kapısına dayandı” diye paylaştığı olayla ilgili verdiği bilgide, söz konusu kişinin “Açım, çocuklarım aç!” diye bağırdığını belirtti.
Olayı ANKA’ya anlatan bir görgü tanığı ise, “Bir kişi Çankaya kapının Atatürk Bulvarına yakın bölümünde kendini yakacağını söyleyerek üzerine sıvı döktü. O esnada polisler üzerine atlayarak o kişiyi etkisiz hale getirdiler. Daha sonra Çankaya kapının girişindeki polis noktasına götürdüler. Ardından çok sayıda ambulans geldi. Parasızlık nedeniyle eylem yaptığını söylüyordu” diye konuştu.
TBMM Koruma Daire Başkanlığı’na bağlı güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan yurttaş, daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polislere teslim edildi. intihar girişiminde bulunan kişi hakkında yasadışı eylem yapmaktan işlem yapılacağı bildirildi.

AKP grubunda “çocuklarım aç” diye bağırdı, gözaltına alındı

AKP’nin dünkü grup toplantısında bir yurttaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına ara verdiği sırada “Sayın Cumhurbaşkanım… 15 Temmuz’a katıldım diye beni işimden gücümden ettiler. Çoluğum çocuğum aç. Bana yardım edin. Mahkeme kararını tanıyın” diye seslenmişti.
Kimlik bilgileri açıklanmayan kişinin bugün gözaltına alındığı öğrenildi.

“Çocuklarım aç” diyerek kendisini yaktı

Hatay’da da uzun süredir işsiz olduğu belirtilen Adem Yarıcı isimli yurttaş “çocuklarım aç” dedikten sonra kendisini yakmıştı. Yarıcı, hastaneye götürüldüğü sırada, kalp krizi geçirmiş ve yaşamını yitirmişti.

Kaynak: İşçi Gazetesi