3 çocuğuna şiddet uygulayan şahıs tutuklandı

Urfa Viranşehir’de 4, 6 ve 8 yaşlarındaki 3 çocuğuna şiddet uygulayan R.Ç. adlı şahıs tutuklandı 
Urfa’nın Viranşehir ilçesi Yavuz Selim Mahallesi’nde ikamet eden R.Ç. adlı kişi, 15 Eylül tarihinde 3 çocuğuna kemerle şiddet uyguladı. Gördükleri şiddet nedeniyle vücutlarının farklı noktalarında morluk ve kızarıklık oluşan H.N.Ç. (8), N.N.Ç. (6) ve Y.E.Ç. (4) adlı çocuklar, kendilerine şiddet uygulayan babaları hakkında şikâyette bulundu.
Çocuklardan H.N.Ç. ve N.N.Ç. şikayet dilekçelerinde babaları R.Ç.’nin kendilerine sürekli şiddet uyguladığını ve şiddet esnasında sopa ve kemer kullandığını anlattı.
R.Ç.’nin şiddet uyguladığı gerekçesiyle eşi N.Ç. ile boşanma aşamasında oldukları öğrenildi. Anne N.Ç. de çocuklarına şiddet uygulayan R.Ç. hakkında şikayetçi oldu.

Savcılıkta itiraf etti

Çocukların şikayet üzerine gözaltına alınan R.Ç., Aile İçi ve Kadına Şiddetle Mücadele Büro Amirliği’nde alınan ifadesinde, çocuklarına şiddet uygulamadığını, çocukların vücudundaki morlukların ranzadan düşmeleri sonucu oluştuğunu söylese de, savcılıkta verdiği ifadesinde çocuklarını kemerle dövdüğünü kabul etti.

Savcı basit yaralama dedi

Savcılık ifadesinin ardından tutuklama talebiyle Urfa Adliye’si 1’inci Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen R.Ç. “basit yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.